uri

Příměstský tábor

K poličskému létu patří v posledních rocích také „Tábor s Američany“, při němž si děti v evangelickém kostele vedle obvyklé táborové zábavy mohou procvičit angličtinu mezi rodilými mluvčími z USA. Letos naši američtí přátelé a spolupracovníci zůstávají doma a chystají se na příjezd v příštím roce. Chceme však v započatém projektu pokračovat. Proto se letos uskuteční „Tábor bez Američanů“. Evangelický sbor v Poličce spolu s okruhem dobrovolníků zve dřívější účastníky i nové zájemce na příměstský dětský tábor ve dnech 24.-28.července.

Štítky: 

Sborový dopis 2016/1

Ježíšův kříž vyvolával od počátku rozpaky. Co má společného kříž se životem kromě toho, že jej ničí? Krutý popravčí nástroj zna-mená smrt. A přeci křesťané od počátku o kříži mluvili. Kristův příběh sepsali do evangelia, jehož významnou část zabírá právě cesta na kříž: Jidášova zrada, rozloučení s učedníky, getsemanská prosba o sílu, zatčení, výslechy, týrání a nakonec smrt.

Štítky: 

Nábřeží Svobody 2015/3

Jan Ámos Komenský opustil svou zemi, protože v ní pro něho nebylo k žití. Čechy a Moravu již několik let sužovala občanská válka, do země pronikala zahraniční vojska, obyvatelé jiného přesvědčení nežli vládnoucího byli otevřeně pronásledováni. Pro Komenského jakožto evangelického kazatele byla volba jasná: nežli se neustále bát o život a vystavovat ohrožení svou rodinu, raději odešel do ciziny.

KOmenský je naším nejznámějším uprchlíkem.

Štítky: 

Přihlásit se k odběru RSS - uri