Úprava zeleně u kostela

K evangelickému kostelu na Nábřeží Svobody přiléhá zelené prostranství s několika vzrostlými stromy. Po důkladných úvahách jsme se rozhodli některé stromy pokácet a nově upravit zeleň před kostelem. Důvodů našeho rozhodnutí je několik:

1) Topoly a částečně i břízy nejsou v dobrém stavu – padají z nich suché, někdy i dosti veliké větve.

2) U smrků je otázkou, kam až je nechat růst.

3) V současnosti stromy zakrývají pohled na kostel, který byl ve 30. letech minulého století architektonicky koncipován jako součást moderní zástavby na nábřeží.

Naším záměrem je vysadit více stromů středního vzrůstu, aby celá partie v budoucnosti zůstala do značné míry otevřená. Na prostranství přibudou také keře a květiny. Naše plány se pochopitelně rodí ve spolupráci se zahradníkem. Úpravy hodláme provádět v průběhu několika let, aby změna byla postupná a stromy tak nezmizely naráz.

Uvědomujeme si, že zásahy do městské zeleně bývají citlivě vnímány, proto chceme ujistit poličskou veřejnost, že budou vysazeny stromy nové – nižší a ve větším počtu. Doufáme, že se nám tak podaří vytvořit další pěkné místo v našem městě.